Informatii Inscriere Program Galerie Rezultate Pachete Parteneri Documentatii Contact

Despre eveniment

Dupa succesul evenimentului din 2018, 2019,2021 si un eveniment anulat in 2020 din cauza pandemiei se organizeaza in perioada 15-16 octombrie a IV-a editie a raliului Rally60 de Classic Car Club Mures in parteneriat cu Primaria Targu Mures. Acesta este un raliu de aventuri compus din mai multe tipuri de probe: indemanare auto, regularitate, jocuri diverse, intrebari despre traseu si multa distractie.

Startul se va da dupa Retroparada Toamnei 2022 din Targu Mures, si prin etapele raliului vor fi vizitate mai multe repere turistice din judetul Mures, respectiv un finish de poveste a doua zi la Festivalul Dovlecilor 2022 - Sovata

Informatii


Data start

2022/10/15


Data finish

2022/10/16


Lungime traseu

~300km


Vehicule admise

PRE 2002/12/31


Tip navigare

roadbook


Numar etape

5


Numar teste

~25


Taxa participare

450lei

Pana la:2022/10/01
PENTRU membrii CCC: 400lei


Locuri libere

-13

maxim admis 50 echipaje

Inscriere



Program



Programul 2022 se comunica in 01.08.2022

VINERI - 2022.10.14
- 18:00 - 20:00 - distribuirea numerelor de concurs
SAMBATA - 2022.10.15
- 08:00 - 10:00 - distribuirea numerelor de concurs
- 09:00 - 12:00 - Retro Parada Toamnei 2022 - Targu Mures
- 10:00 - 10:15 - briefing
- 11:00 - start etapa 1 - Centru Targu Mures - 100km
- 13:30 - pranz Black Angus Farm - Magherani
- 15:00 - start etapa 2 - 100km
- 18:00 - finish Targu Mures (Cetatea Medievala)
- 20:00 - cina
DUMINICA - 2022.10.16
- 09:00 - 10:00 - 2 x probe rally60 (Cetatea Medievala)
- 10:00 - start etapa 3 - 100km (Cetatea Medievala)
- 12:30 - Finish Sovata
- 13:15 - Parada - Festivalul Dovleacului 2022
- 14:00 - premiere
- 15:00 - pranz


Galerie


Vehicule admise

  • Vehicule admise: masini fabricate pana la data de 31 dec. 2002.
  • ClassicCarClub Mures favorizeaza masinile istorice pe baza de coeficient la probele de slalom.
  • Premierea
  • 1.) Vehicule cu atestat istoric - cat. I
  • 2.) Vehicule fara atestat istoric + youngtimer - cat. Y
  • 3.) Categoria OPEN - Toti participantii - O
  • 4.) TRADITIONAL - FAIR PLAY categorie pentru concurentii care concureaza cu echipamente traditionale: cronometru, calculator de mana traditionala, tripmaster mecanic (fara tripmastere digitale, smartphone,...) - cat. T
  • 5.) 1 DAY EVENT - cat. E
  • 6.) Premii speciale

Participanti

Nr. conc.PilotCopilotMasina / TipAn fabricatie
1Baczoni AttilaBaczoni KingaAudi coupe gt1986
2Illyes ZsoltIllyes AndreaTrabant 6001963
3Manitiu CristianManitiu AdinaFORD MUSTANG1966
4Marosan AttilaMarosan RekaVolvo 121 1967
5George ChiritaChirita IoanaVw Karmann Ghia1968
6Nagy AlbertBencze TundeVolkswagen Beetle Type 11970
7Somesan MarianSomesan Maria-AntoniaHonda Civic GL1987
8Florin PopoviciBogdan PopoviciMercedes-Benz W1151970
9Hanea SilviuConstantin AndreiLincoln Town coupe 1976
10Lucian AlmasanVictor AlmasanMercedes-Benz 230C1978
11SOGOR ATTILASOGOR ILDIKO ZSUZSANNAPLYMOUTH1938
12FARKAS LAZARMANEA SIMONACADILLAC SEVILLE1989
13Cristian GasparIrina GasparCitroen Cx Break1978
14Ciumas IonCiumas VioletaRenault 12 TS1979
15Mihalcea George Lucian NicorescuBMW 3161980
16Mihaly AntalMihaly HunorVW GOLF 4 CABRIO2001
17CASARU ALEXANDRUCASARU MADALINADACIA 13001981
18Magyari Lehel IstvanSinka IstvanCitroen 2CV61981
19Caluser MateiCaluser MartaRenault 12 GTL1982
20Andrei UhrecMioara UhrecVolkswagen Golf 1984
21Galiszter LaszloGaliszter GyongyverMercedes W126 500SEL1985
22Martonfi ZsoltEgry JanosBmw 7281985
23Puscariu RaduBugeanu AlexandruBMW 320i E301985
24TOMITA CAIUSTOMITA GEORGETADACIA 13101986
25Nagy Ferenc IstvanDemeter EnikoBMW e341988
26Cristian BalaceanuAlina DescanVolvo 480ES1988
27Matinca Marius Matinca AndreiHonda /EC91988
28Boros LorantBoros Kriszta Iringow1241989
29Popa Mircea gheorghePopa iuliaW1241989
30Dan CosteaAlina ManzatSAAB 90001990
31Fekete IstvanFekete Gal RekaTrabant 6011990
32Anton DanAnton LigiaMercedes-Benz W1241990
33Chiteala AlinaHoanca DanielBMW 8501991
34SANDULESCU MIHAISANDULESCU LAURAMERCEDES W1241991
35Todea Mihai Todea NataliaOpel Omega 1992
36Sandulescu IonSandulescu MihaelaMercedes-Benz V1241992
37Alex DedeanOltean SoniaMercedes W2021994
38Lixandroiu Radu Lixandroiu DorinFiat Barchetta 1995
39Szasz LeventeKatyi GergoBMW E34 520i1995
40Dogaru CristianBalasescu CristinaFiat Seicento1999
41Stoica Mircea Hila MonicaMercedes S 3001986
42Popa CristianPopa AlexMercedes Benz 280 SL1968
43Centea DariusMunteanu VictorMercedes Benz 300SL1987
44Cosmin PavelClaudia MireaMercedes Benz 280SL1999
45Molnar BotondMolnar RenataVolkswagen Scirocco GTi1981
46Dan IancuDan IancuMERCEDES 124W 250TD1992
47Omer TunagurMirela MironDODGE RAMCHARGER1983
48Corobea-Dan Andrei MarianCorobea-Dan Diana DeliaAudi 1001991
49Bejenaru MariusBejenaru GabrielDacia 13102000
50Levente WolfWolf Janosi AnnamariaDacia 13001983
51Robert CopacinschiIsarie FrancescaToyota 1989

Pachete

    Taxa de participare SUPORTER include urmatoarele:
    - numar de concurs la alegere
    - pachet cadou SUPORTER

    - Pachet WELLCOME / Sponsori
    - Pachet Raliu (Roadbook, numere de concurs, abtibilduri, tricouri,..)
    - Roadbook detaliat / foi de parcurs
    - cronometrare, rezultate live cu CHRONOFUN.COM
    - Premierea pe categorii
    - Diplome si medalii de participare
    - pranz / 2 persoane
    - cina / 2 persoane
    - pranz / premierea / 2 persoane

    Taxa de participare pentru echipaj include urmatoarele:
    - Pachet WELLCOME / Sponsori
    - Pachet Raliu (Roadbook, numere de concurs, abtibilduri, tricouri,..)
    - Roadbook detaliat / foi de parcurs
    - cronometrare, rezultate live cu CHRONOFUN.COM
    - Premierea pe categorii
    - Diplome si medalii de participare
    - pranz / 2 persoane
    - cina / 2 persoane
    - pranz / premierea / 2 persoane

    Taxa de participare pentru echipaj 1 zi:
    - Pachet WELLCOME / Sponsori
    - Pachet Raliu (Roadbook, numere de concurs, abtibilduri,..)
    - pranz / premierea / 2 persoane
    - Diplome si medalii de participare